TRZY DNI Z GWIAZDAMI W BOCHNI

Uczeń Piotr Bosy z Zespołu Szkół przy DPS w Kadłubie na podstawie wysłanego nagrania zakwalifikował się w tym roku do udziału w VII Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem” w Bochni. W dniach 20 – 22 maja brał w nim udział  pod opieką nauczycielki p. Agnieszki Sepioło, która podczas występu finałowego akompaniowała  mu na gitarze. 
W Festiwalu wzięło udział 40 wykonawców z całej Polski w trzech kategoriach.Piotr wraz z Wiktorią (ze Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie) wystąpili w kategorii: integracyjne duety muzyczne. Ich występ poprzedziły dwudniowe warsztaty muzyczne z Anią Rusowicz.

Wspólne działanie, próba osiągnięcia zamierzonego celu z równoczesnym zrozumieniem wzajemnych możliwości i ograniczeń to najlepsza integracja „o jakiej w książkach się nie przeczyta”- jak powiedziała Anna Dymna – gość Festiwalu.

Dużym przeżyciem dla uczestników warsztatów muzycznych  i Festiwalu była możliwość spotkania się ze znanymi piosenkarzami i aktorami, słuchania ich rad, wskazówek, podpatrzenia jak pracują…W tym roku przewodniczącym jury był Krzysztof Zanussi, zaś jurorzy którzy wcześniej przez dwa dni byli trenerami na warsztatach to: Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski, Mateusz Ziółko, prof. Wiesław Komasa.

Festiwal zakończył koncert Mateusza Ziółko (zwycięzcy III edycji The Voice of Poland) oraz innych uczestników tego telewizyjnego programu.

Te trzy majowe dni pozostaną długo w naszej pamięci.

Agnieszka Sepioło

więcej zdjęć: http://goo.gl/H8pnnT